حمایت از برنامه سازان فتیله

Contact the author of the petition

This discussion topic has been automatically created of petition حمایت از برنامه سازان فتیله.

نسترن حسبنی
Guest

2015-11-11 09:17

سلام من خودم مخالف هر گونه جک در مورد قومیتها جنسیتها هستم ولی فکر میکنم کمی واقع بین باشیم آیا کردم آذربایجان هیچ مشکلی به غیر از توهین به لهجه اشون ندارن یعنی همه چی در استانهای ترک زبان من حله وودر زمینهای اقتصادی آزادی سیاسی جنسیتی سیستم آموزش نوین ویا محیط زیستی. هیچ مشکلی ندارن? ایکاش اینگونه حساسیت رو مسایل دیگه داشتیم تا وضعمون این نمیشد

Guest

2015-11-11 09:34

In jebhe girie nezhadi hagh amuhay mehrabun ke koli khatere bahashun darim nist

Guest

2015-11-11 09:50

طرفدارتون میمونیم عموها

Guest

2015-11-11 10:13

فتیله ایها سالها کار خوب کردن حالا شدن بد?
:(((

2015-11-11 10:23

تو سریال پایتخت ۴ ارسطو با لهجه مازندرانی، نفهمید و غذای سگ خورد..

تو سریال باغ مظفر مهران مدیری شخصیت گلمراد با لهجه لری نمایشگر یه آدم کثیف و نفهم بود...

تو فیلم‌ها و سریال‌های مختلف، شخصیت‌هایی با لهجه‌ی جنوبی نقش قاچاقچی‌ها رو بازی میکنن...

گیلانی‌ها تو سریال‌های مختلف نقش آدمای ساده‌لوح رو ایفا می‌کنن..

حتی جواد رضویان و رضا شفیع‌جم با لهجه‌ی افغانی سریال طنزی بازی کردن که سطح فرهنگ افاغنه رو خیلی پایین نشون میداد...

اما همه‌ی این اقوام می‌دونستن که هیچ توهینی در کار نیست. کسی با یه سریال طنز به قومیت توهین نمیکنه...

اما با یه آیتم طنز ۵ دقیقه‌ای اینکه یه نفر با لهجه آذری با فرچه توالت دندوناشو مسواک کرده، منجر شده به تظاهرات...
اونم بازیگرای فیتیله که سال‌هاست نشون دادن چه شخصیتی دارن...

ملعبه دست نمایندگان مجلسی نشیم که واسه نشون دادن خودشون مصاحبه میکنن و مردمو تحریک میکنن.

اگه تو‌پایتخت ۴،
ارسطو وقتی که داشت اشتباهی غذای سگ می‌خورد،
به جای لهجه مازندرانی لهجه آذری داشت،
الان کلیه عوامل پایتخت اعدام شده بودن!

Guest

2015-11-11 10:46

من سالها با عموهای فیتیله ای خندیدم...با عموهای فیتیله ای بود که فهمیدم بین هیچ یک از قومیت های ایرانی فرقی نیست...هیچکس برتر از دیگری نیست...فقط این مهم هست که همه ی ما ایرانی هستیم...باید این عموهای فیتیله ای باشند که به نسل بعد ما هنوز یاد بدهندهیچ فرقی بین ایرانیان نیست...آذری, لری, فارس, بلوچ, گیلکی و...هیچ فرقی با هم ندارند...مگر غیر از این است که خود عموها آذری زبان هستند... بیاییم به جای تنبیه اجتماعی عفو اجتماعی رو تجربه کنیم...

Guest

2015-11-11 11:11

برای عمو فیتیله ای های غمگین این روزهایمان

در تمام سالهای طولانی که خنده را به لب ما و بچه هایمان نشاندید، کسی برای تقدیر از شما بیانیه ای صادر نکرد.
هر چه برای خوشحالی بچه ها، خاک صحنه خوردید و زیر پروژکتورهای داغ استودیوها خیس عرق شدید،
هر چه به کودکان سرزمینم، در قالبهای شاد و متنوع، از خدا و دین و اخلاق و انسانیت و آزادگی و جوانمردی و وطن دوستی آموختید،
هر چه بخاطر لبخند معصومشان، لباس نوزاد و پیرزن به تن کردید، گاو و الاغ و مرغ و خروس و سگ و گربه و ... شدید،
کسی از شما قدردانی نکرد، به چشم کسی نیامد.
در سفرهای دور و دراز از جاده های صعب العبور به مناطق محروم، برای نوازش و تشویق کودکان مستعد اما محروم و بی چیز،
کسی همراهتان نشد.
نجات آن اعدامی اهل بم، بخاطر نامه ای که دختر هشت ساله اش برایتان نوشته بود و دوندگی های شما را کسی ندید.
دلجویی تان از خانواده های داغدار بچه های قربانی در آن ورزشگاه لعنتی که دلیلی جز سوء مدیریت مسئولین و مدیران مربوطه نداشت،
حضور مداومتان در آسایشگاه بچه های معلول ، کودکان سرطانی، اهدای خون ، برنامه های کوچک و بزرگ نیکوکاری،... هیچکدام از اینها چیزی نبودند که به چشم مسئولین و ایضا، بسیاری از ما مردمان این آب و خاک بیاید و تحسینی و تشکری را بدرقه ی خستگی هاتان کند...

اما، تنها یک اشتباه کافی بود تا سیل پیامها و لعن و نفرین ها و خط و نشان کشیدن ها را به سویتان سرازیر کند،
رگ غیرت و تعصب قومی و نژادی را ، بر گردن جماعتی برآورد و سیل جمعیت را به خیابانها بکشاند،
سوژه ی طراز اول بحث گروههای مجازی و بهانه ی انتقام کشی اهل سیاست و صاحبان قدرت شوید،
و پذیرش اشتباه و عذرخواهی صادقانه تان را هم نه کسی ببیند و نه کسی بشنود و نه کسی بپذیرد...

من نگران شما هستم، عموهای دوست داشتنی فیتیله ای!
اگر چه فرزندان من دیگر آنقدر قد کشیده اند که کمتر پای برنامه تان بنشینند،
و خودم آنقدر این روزها گرفتار شده ام که کمتر بیاد آورم که؛
نظاره ی عمیق ترین شادی ها و قهقهه ی کودکانم را ، حین تماشای فیتیله ی زیبای شما تجربه کرده ام!
که بهای این خاطره را، سپید شدن موی شما پرداخته،

دستتان را می بوسم
و دعا می کنم در این روزهای سخت، در روزگاری که خطای انسان جایزالخطا را کسی برنمی تابد،
و تاوان تعصبات و انتقام کشی ها را ، نه مدیران صاحب قدرت، که همان اهالی هنر و اندیشه ی زیردست و خاک صحنه خورده می پردازند،
که رسم مروت و انصاف از میانمان رخت برنبندد،
و ما و بچه های ما را از ادامه ی حضورتان در قاب تصویر محروم نکند...
,رضا

#8 تشکر

2015-11-11 11:17

واقعا متاسفم برای اونايي که نفهمیدن این برنامه کلا طنزه و توی طنز هم این موضوعات پیش میاد بنازم به شماليا و برها و بقیه.برای شما باید لگن لگن گریست.عمو فیتیله ایها همیشه دوستتون دارم .ارزش شما با این هجمه ها کم که نمیشه بیشتر هم شده

fateme

2015-11-11 11:51

به نظر من این فقط یک طنز بوده اگر این طنز به زبان فارسی پخش میشد فارسی زبانان اعتراض میکردند؟توهینی درکار نبوده است

Guest

2015-11-11 11:51

انسان جایزالخطاست. این اشتباه واسه هرکسی ممکن پیش بیاد قطعا اون ها هدفشون ناراحت کردنن و به سخره گرفتن نبوده با یه معذرت خواهی همه چی میتونه حل بشه حیف این تلاش چندین و چند سال شون با یه اشتباه نادیده گرفته بشه.

Guest

#11 kiana amiri

2015-11-11 12:35

Salam . man kiana amiri hastam . kheiliiiiiii barname hair shoma ro doost daram . ba inke man 13 salame , vali bazam barname hatoon ro doost daram !! man az shoma hemaiat mikonam ... 

khiliiii ham narahat shodam vali motmaenam dorost mishe

Guest

#12 Re:

2015-11-11 13:20

#2: -  

Guest

2015-11-11 13:28

کار این عزیزان شاد کرددن مردم بوده و همیشه با لحجه یه خطه ای از ایران عزیز برنامه خود را اجرا میکردند. کارشون هیچ ایرادی نداشته . و مثل همیشه وظیفه خودشون که لبخند اوردن به خونه هارو بوده انجام دادن

Guest

#14 ن

2015-11-11 13:29

عمو فیتیله ای ها یه ملت پشت شمان 

Guest

2015-11-11 14:03

واقعاا برااین همه واکنش مردم متاسفم.بجا این همه اعتراض نسبت به این طنز که فیتیله ایا هدفشون فقط شادکردن بچه هابودو‌منظوری نداشتن جرات دارن برن جلو این همه نااامنی و‌گرونی بگیرن.انقد بیکارن بین این همه مشکلات دنباله ایرادگرفتن از طنزا میرن.این همه سال کارای خوب قیتیله ای هارو‌نادیده گرفتن دور از انسانیته

Ghazal

#16 Re:

2015-11-11 14:23

#10: -  

#10: -

به خاطر چي بايد معذرت بخوان آخه عزيزم؟ اگه طرف ترك نبود بالاخره مال يه شهر ديگه بود خوب آخه چرا اينا اينقدر كوته فكرن! اگه معذرت خواهي كنن كه اونارو تأييد ميكنن، بابا اصلا اشتباهي دركار نيست ، اين اونان كه همه چيشون اشتباهيه، 

Guest

2015-11-11 15:26

In hagheshoon nabood....

Guest

2015-11-11 19:35

I signed because of empathetic afairs and elieve that they didnt mean ...
Let be happy together

Guest

2015-11-11 19:44

از قدیم گفتند گذشت از بزرگان است .حالا که این عزیزان به اشتباهشون پی بردن ما هم میبخشیمشون یا حق

Guest

2015-11-11 20:06

بابا يه كم بايد پيشرفت كنيم سال ٢٠١٦ شده ديگه ظرفيتمونو ببريم بالا اصل طنز همينه ديگه بالاخره طنز بايد با يه لهجه باشه ديگه 

Guest

#21 آرین

2015-11-12 05:08

واقعا یه شوخی جلوی تلویزیون باید این پیامد ها رو داشته باشه پس اصلا صدا سیمای خشک نخواستیم یه ایرانی باید جنبه داشته باشه واقعا متاثر و متاسف شدم

عمو های فیتله  عاشقتونم تمام دوران بچگم با دیدن برنامه های خوبتون سپری شد

.

فاطمه

2015-11-12 10:29

من همیشه عمو های فیتیله ای رو دوست داشتم و هنوز هم دارم . اونا با تمام وجودشون توی سخت ترین شرایط هم که بودن بازم با عشق کار کردن خواستن لبخند رو روی لب های مردم بیارن . واقعا بی انصافیه این همه زحمت و عشق به مردم و بچه ها رو نادیده بگیریم و اینطوری درباره ی اون طنز قضاوت بکنیم. عمو های فیتیله ای من از شما معذرت میخوام که یه عده این همه خدمت شما رو نادیده گرفتن و اینطوری در مورد شما قضاوت کردن . معذرت میخوام.

sam.mey

2015-11-13 21:23

بخاطر برنامه های خوبی که برایه ملته ایران و چه بچه ها و بزرگا اجرا کردن و هر قومی باید یکم جنبه داشته باشه این برنامه در حد توهین واقعا نبود

Guest

2015-11-14 08:56

با تمام قدردانی و تشکر از عموهای فیتیله ی،از اونجایی که خودم تاتر کار میکنم.خصوصا تاتر کودک میدونم که عموها چطور عاشقانه کار میکنند و چیزی جز عشق همچین بازخورد عاشقانه نخواهد داشت.تمام این روزها از این تصمیم بی رحمانه غمگین بودم و فقط به این امید هستم که انرژی مثبت شما حتما حاصل خوبی خواهد داشت.و من میدونم به زودی زود شمارو خواهیم دید

Guest

2015-11-14 09:14

In barname alie ,ghast bi ehtrami nabood k torkai azize injori kardan