Peticija za ukidanje RS i povratak Bosanske narodnosti

Contact the author of the petition

This discussion topic has been automatically created of petition Peticija za ukidanje RS i povratak Bosanske narodnosti.

emir zukic
Guest

#1

2011-03-28 05:06

Bosanska etnija i njeno osnivanje je prioritetno za ocuvanje bosanske drzave. Bosanski narod mora dobiti opciju pripadnosti svojoj drzavi, danas na zalost narodna pripadnost je vezana za vjeru i po tim savovima tjeraju bosnu da popuca. To je sve iz razloga sto ne postoji bosanska etnija koja ce okupiti sve bosance nevezano za vjeru u jednu narodnu grupu i da nam omoguci da se kao etnija (narod) i politicki izjasnjavamo. S toga potpisujem i ovu peticiju koja ce omoguciti bosanskom narodu prirodnu vezu sa njegovom drzavom.

Ina
Guest

#2 Ukidanje genocidne, ''rs''

2011-03-28 05:17

Sve ono sto pociva na krvi bh gradjana nije legalno
Anex 4 DM(NE)SPORAZUMA JE SMRTONOSNI VIRUS ZA Bosnu.
Pozdrav i SLOBODA nasoj,JEDNOJ i JEDINOJ DOMOVINI RBiH

Anonymous

#3

2011-03-28 05:21

svaki i mali pozitivan korak je važaniji i bolji od šutnje ....
mirza
Guest

#4

2011-03-28 05:21

ukidanje otetog vilajeta je prioritet za sve koji zele da zive u Domovini JEDNAKIH PRED JEDNAKIMA. oteti vilajet je nastao na zeljama fasisticke ideologije velike srbije, na genocidu i sto je najvaznije nije nastao demokratskim zeljama SVIH nego bas na negiranju prava nesrba da egzistiraju na tome prostoru, sto je ucinjeno genocidom, silovanjem i pljackom imovine nesrba...to su sve razlozi za demokratski svijet da negira postojanje otetog vilajeta, svako gradjanin koji nije fasista treba da negira i trazi ukidanje otetog vilajeta jer je upravo to, OTET OD SVIH KOJI NISU SRBI i to politikom krvi i straha...
po pitanju bosanske narodnosti, da...bosni fali da ima i cetvrtu narodnost, narod (etniju) koja nije vezana za vjerskotorske ciljeve nego za buducnost hiljadugodisnje nam Domovine koju nazalost danas niti jedna ov "konstitutivne" etnije ne brani nego svi bi da je vide pocijepanu po vjerskim savovima...zbog toga je bosanska etnija NUZNO NEOPHODNA i treba na njoj raditi uzurbanim tempom...BOSNA BOSANCIMA!
Dado
Guest

#5 Jedna si jedina nasa BiH

2011-03-28 09:09

Samo BiH za sve Bosance!
Enes Besic
Guest

#6 genocidom i gresijom stvorena rs je nema niti moralno niti pravno pravo na opstanak!

2011-03-28 17:26

Professor Francis A. Boyle

MEMORANDUM

SALJE: PROFESOR FRANCIS A. BOYLE PREDMET: DAJTONSKI SPORAZUM DATUM: 30. NOVEMBAR 1995.

DRAGI PRIJATELJI:

Uvod

1. Upravo sam prostudirao Dajtonske dokumente. Jasno je da ce Bosna izgubiti 49% svoje teritorije u korist srpskih agresorskih snaga. Da bude jos gore, 30% Bosne koje je sada slobodna teritorija pod kontrolom Vlade i Armije, ce predati svoju nezavisnost u ruke NATO-a. NATO ce postati okupaciona sila koja ce potpuno kontrolisati teritoriju na kojoj je stacionirana. Jos i mogu shvatiti da dajete 49% BiH koje ne kontrolisete. Medjutim, potpuno je neshvatljivo zasto bi ste zeljeli da date 30% Bosne koje sada potpuno kontrolisete. U sustini, 30% BiH koje sada kontrolisete ce postati zatvor pod kontrolom NATO-a. Necete imati apsolutno nikakve nezavisnosti. Komandant NATO-a ce imati apsolutnu diktatorsku vlast i vojnu silu koja ce biti u stanju da namece odluke. Predsjednik, Predsjednistvo i Vlada ce postati nista vise od marioneskog rezima koji ce izvrsavati sta god im NATO kaze.

2. Dakle, poslije svih ovih godina, poslije svih vasih patnji, poslije svih vasih uspjeha, vi predajete 49% vase teritorije Srbima, 20% Tudjmanu, a 30% NATO-u. Naravno, samo vi donosite tu odluku, nikako ja. Medjutim, vasa Armija nije porazena u bitci. Ona kontrolise 30% teritorije Bosne i Hercegovine. Potpuno je nerazumno da se vasa Armija preda kako je predvidjeno prema uslovima Dajtonskog sporazuma. Ovi zakljucci postaju jasni poslije analize slijedecih elemenata Dajtonskog sporazuma.

Direktni mirovni pregovori, Wright-Peterson vazduhoplovna baza, Dayton, Ohio, 1.-21. Novembra 1995. Opsti okvirni sporazum za mir u Bosni i Hercegovini

3. U Opstem okvirnom sporazumu se spominje "Federalna republika Jugoslavija", a ne Federalna republika Jugoslavija (Srbija i Crna Gora). Ovo je jos jedna koncesija krnjoj Jugoslaviji koja prakticno znaci da je FRJ zakoniti nasljednik bivse SFR Jugoslavije.

4. Vec u Clanu I se pominje "Bosna i Hercegovina" umjesto Republika Bosna i Hercegovina. Iz te terminologije proizlazi da ce Republika Bosna i Hercegovina nestati da bi nastalo nesto sto se zove "Bosna i Hercegovina". Drugim rijecima, Srbi ce postoci svoj cilj razbijanja Republike Bosne i Hercegovine i dobijanja zvanicnog priznanja Republike Srpske.

5. U Clanu III eksplicitno se uvodi termin Republika Srpska. Ovo je bio drugi srpski cilj, zvanicno priznanje Republike Srpske.

6. Clan V. Cudno je i bez presedana da Republika Hrvatska i Federalna Republika Jugoslavija "potpuno podrzavaju i pospjesuju ispunjenje obaveza" iz novog Ustava Bosne i Hercegovine. Drugim rijecima, Hrvatska i krnja Jugoslavija su postali garanti Ustva Bosne i Hercegovine. Ovo je slicno slucaju Kipra, gdje su Turska, Britanija i Grcka bili garanti. Naravno, uslijedio je rat.

7. Clan X kaze da Federalna Republika Jugoslaavija i Bosna i Hercegovina "priznaju jedna drugu kao suverene, nezavisne drzave u njihovim internacionalnim granicama". Medjutim, ova terminologija ne predstavlja zvanicno diplomatsko priznanje. To moze biti ucinjeno jedino kada se dogovore dvije vlade i razmijene ambasadore. Ovo je potvrdjeno slijedecim rijecima, koje nalazimo u Clanu X: "Dalji aspekti medjusobnog priznanja ce biti predmet buducih pregovora." Dakle, jos nema zvanicno uspostavljenih diplomatskih odnosa izmedju Bosne i Hercegovine i Federalne Republike Jugoslavije. Ozbiljno sumnjam da ce Milosevic ikada razmijeniti ambasadore, tj. zvanicno priznati, Bosnu i Hercegovinu, koja ce se raspasti po ovim uslovima Daytonskog sporazuma. 8. Clan XI. Cinjeniaca da ovaj sporazum stupa na snagu odmah po potpisivanju pokazuje da je Holbrooke odlucio da ga progura odmah i onda ga predstavi kao svrsen cin Skupstini Republike Bosne i Hercegovine.



Svi znaju, ali niko nezna ili ne zeli da zna, bojimo se, okrecemo glavu, zmirimo, cekamo na druge da oni kazu, po principu "silentium est aurum", a umjesto kasika od "auruma" dobili ovo sto imamo i 15 godina jedemo i kupimo to u sebe, no dobro iako nista nemamo neka barem "narod zna" koje su "greske" napravljene u dejtonu i to je dobro, jer se iz gresaka moze i treba nauciti, da se napravi bolje. Htjeli ili ne htjeli mi to prihvatiti "dejtonski mirovni sporazum" je fabrika i glavni proizvodjac svih nasih BH-problema, a produkti te dejtonske fabrike su ovi nasi politicari, etno-nacionalne podjele, mrznje, korupcija, sovinizam, neofasizam, kriminal, lose ekonmosko-socijalno stanje itd. itd. itd. znaci sve te tacke nisu PROBLEMI nego su PROIZVODI tog jednog i jedinog problema koji se zove dejtonski mirovni sporazum koji je dobar kao sporazum - jer je zavrsio rat, ali nije dobar kao silovan "ustav" jedne drzave! Jedini lijek tome je pravi i legalni Ustav RBiH!

Guest

#7 Enes

2011-03-28 18:18

Bosna Bosancima i Hercegovcima, niko nas nece moci izbrisati pa ni nase komsije Bosna je vjecna


Guest

#8

2011-03-29 02:24

moj potpis je u ime svih članova moje grupe .... Bosanska istina

Guest

#9

2011-03-29 23:04

Svi koji nepostuju i ne smatraju se Bosancom i Hercegovcom nek napuste moju zemlju ali pod hitno, a u mojoj zemlji se nikakve "republike" nece stvarati jer ni bosanci ne stvaraju RBiH u tudjim zemljama stoga..... MARŠŠŠŠŠŠ iz moje zemlje izrodi.

Guest

#10

2011-05-25 19:24

Vrijeme je za napredak Bosne i Hercegovine, sa RS napredak je jednostavno Science & Fiction
Safikada

#11 Podrzavam sve

2011-10-28 17:05

sto vodi tome da moj rodni grad napokon ne bude vise glavni grad jednoj tzv. Republici. No sta se ja pitam jest, sta se sa ovim moze postici? Iskreno? Ja mislim apsolutno nista! Kome ce se ova peticija predati? Ko je uopste u stanju nesto da promjeni u Bosni i Hercegovini? Ovim putem nista se nece promjeniti, jer problem nije u Federaciji naci ljude za ukidanje Republike Srpske ali jeste problem u RS ljude naci koji su ZA ukidanje RS-a. Mora se ljudi U Republici Rrpskoj naci koji ce podrzati ovo... Ovako ispada da SA opet BL zeli da diktira BL a to nece bit povoljno za ovu peticiju... Pozdrav od Banja Lucanke