Greve Urie! STOP rregjistrimit te popullsise ne baze Etnie Fetare

Contact the author of the petition

This discussion topic has been automatically created of petition Greve Urie! STOP rregjistrimit te popullsise ne baze Etnie Fetare.

flora morina
Guest

#1 e papranueshme

2011-03-05 15:00

te behet nje regjistrim i tille, ne deme te shtetit, per interesa te nje shteti tjeter!...dhe c'eshte me e keqja, perzierja flagrante e shtetit fqinj, ne ceshtjet me vitale te shtetit tone, anashkalohet nga kreu yne!!!
Erlir Ing
Guest

#2 Une kam lindur e do te vdes shqiptar...ne kete toke...

2011-03-05 16:41

Poshte fashizmi grek...poshte tradhetaret e ketij kobi...

Guest

#3 pff sa pak qe e kan firmos

2011-03-05 23:48

sa pak veta qe e kan firmos un e bera dhe share ,,,,
Mirsad Cokaj
Guest

#4 HI

2011-03-05 23:49

Te Dashur motra dhe vellezer SHQIPETARE,ju ftoj te gjithve pa dallim partiak,pa dallim feje krahine a ideje,qe ti bashkohemi ketij peticioni,tiu bashkohemi me shpirt e zemer,ti bashkohemi per hir te gjithe te pareve tane qe na e dhuruan kete komb kete shtet kete nene,ti bashkohemi per hir te Skenderbeut,te Ismail qemalit,Ti bashkohemi per Nenen Tone SHQIPERINE.Shqiperia nuk eshte as e Sali Berishes,Ilir Metes apo qofte edhe Edi Rames,Shqiperia eshte e jona,dhe ne duhet te luftojme qe te vazhdojme ta kemi tonen.
gerd pasmaciu
The author of this petition

#5 Thuaj Stop Rregjistrimit te popullsise mbi baze etnie dhe fetare.

2011-03-05 23:51

Te dashur vellezer Shqiptare kudo qe ndodheni. Fatet e Shqiperise na kerkojne bashkimin dhe vllazerine tone sot me teper se kurre. Ditet e vendosjes se dinjitetit te kombit tone jane keto. Une si 100% me gjak Shqiptari, hedh kushtrimin qe ne keto dite te rendesishme. Ne si vellezer duhet te leme menjane merite dhe ngaterresat e vogla politike dhe te bashkohemi per te fituar dinjitetin e Shqiperise dhe trojet Shqiptare. Ska gje me te bukur se ky bashkim i te majteve e te djathteve, i shqiptareve dhe kosovareve, ska gje me te bukur se bashkimi i kombit tone, ska gja ma te bukur se uniteti i shqiptareve. Pa kete bashkim te shqiptareve ne kurre skemi per ta pare vendin tone te perparoje dhe zhvillohet. Bashkohu me ne.

Thuaj Stop Rregjistrimit te popullsise mbi baze etnie dhe fetare.
J.K.
Guest

#6 TRADHETI !!!!!!!

2011-03-06 01:51

Sot me shume se kurre Shqiperia, toka jone ka nevoje per bijte e saj qe ta mbrojne nga kthetrat e armiqve te saj. ME te gjakosura jane kthetrat e atyre qe kujtojne se AJO eshte prone private me gjithe njerezit qe mban mbi supet e saj. Kthetrat e atyre qe sot bejne matrapazlleqe me kete toke qe ne shekuj ka qene dhe eshte tabela qitese e fuqive te huaja. Sot keto kthetra gjakpirese kerkojne ta falin Shqiperine gjetiu, kerkojne te bejne pazare me gjakun e te pareve tane kerkojne te na vjedhin token tone, Shqiperine tone. Ketyre ne duhet ti tregojme se Shqiperia i ka ende gjalle bijte dhe bijat e veta, se shqiptari nuk ka vdekur megjithese ata edhe buken po ja heqin. Sot kur ne nje kohe qe ne tavolinat e botes luhet kumar me Shqiperine tone ne duhet te tregojme se fatin e ketij vendi jemi ne qe e vendosim, sepse Shqiperia eshte e jona!!!! NUk eshte e asnje partie politike por eshte e popullit!!!! Dhe ky popull nuk rri duarkryq e sodit se si i perdhunojne nenen para syve te tij!!!! Te bashkohemi per Shqiperine tone ne jemi perfundimisht shpresa e fundit per kete vend!!!! HArroni partite politike dhe betohuni per flamur!!!! PEr flamurin tone qe askush nuk duhet te guxoje as ta preke e jo me ta djege !!!! Betohuni per Shqiperine qe na dha emrin shqipetar!!! TE veshim ate Shqiperi qe po xhvesh europa nga dita ne dite e po e nxjerr si nje te perdale sheshit!!!! Ti veme asaj nderin ne vend!!!!!!! Mjaft duruam!!!!!!!!!!!
Guest
Guest

#7 Re: pff sa pak qe e kan firmos

2011-03-06 02:22

#3: - pff sa pak qe e kan firmos

do ta firmosin edhe me shume duhet te tregosh durim!!! Duhet vendosmeri asgje e mire nuk fitohet lehte !!! :):)

Guest
Guest

#8 Re: Re: pff sa pak qe e kan firmos

2011-03-06 02:39

#7: Guest - Re: pff sa pak qe e kan firmos shpresojm sa me shum e sa me shpejt se mund te jet teper von ......

 

Amantin Skenderaj
Guest

#9 poshte tradhetaret

2011-03-06 13:57

poshte greqia..rrofte shqiperia dhe posht tradhetaret qe kerkojne regjistrimin e popullsise ne baze etnie fetare
Valdi Zeneli
Guest

#10

2011-03-06 14:15

Feja e shqiptarit eshte SHQIPTARIA
LaNdi Lesaj
Guest

#11 Feja shqiptarit esht Shqiptaria

2011-03-06 14:34

Posht Grekafont lol
rifat kelmendi
Guest

#12 riki

2011-03-06 15:30

te mbeshtesim te gjithe kete peticion
Jonida Gucaj Ackova
Guest

#13

2011-03-06 17:24

Nese nuk i dalim per zot vetes, do mbesim me syte nga qielli, sic ndodh tani me syte nga nderkombetaret:(
oldrin
Guest

#14 SHQIPERI ETNIKE........

2011-03-06 18:17

Shqipetari qe eshte shqipetar ska nevoj te bertas dhe te ver tellallin se kush e sheh,si rri,si flet,kush ve re dinjitetin e ti dhe kranarin e kupton qe eshte Shqipetar.
Nese e kan me qejf qe te bejn kete regjistrim te popullsis ne baze Etnie Fetare (qe une sjam dakort) fundja le ta bejn.
por ama ta bejn per se mbari, ta bejn ne baz te dokumenteve orgjinale dhe qe jan te pakundeshtushme.
nuk mund te regjistrojn prejardhjen e dikujt vetem duke degjuar nje person te thot une jam Shqipetar, Grek,amerikan apo ku di une se ca.
Duke par qe institucionet egzistuse jene lehtesisht te manipulushme dhe drejtohen nga njerez medjoker qe nuk kan piken e arsyes dhe ndjenjes se detyres,shkojn vetem andej nga ku ofrohen me teper te holla, keshtu qe jam KATEGORIKISHT KUNDER KETI LLOJ REGJISTIMI DHE AQ ME PAK NE KETE KOH PAQENDRUESHMERIE.....
Ademaj4
Guest

#15 Re: Nese nuk i dalim per zot vetes, do mbesim me syte nga qielli, sic ndodh tani me syte nga nderkom

2011-03-06 18:52

Albi Kusuri
Guest

#16 Këshillë.

2011-03-07 02:18

Nëse ka mundësi, hartuesi i peticionit të korigjojë fjalinë "Ska gje me te bukur se ky bashkim i te majteve e te djathteve, i shqiptareve dhe kosovareve..." Emërat "shqiptar" dhe "kosovar" nuk janë ekuivalentë. Kosovarët janë shqiptarë dhe Kosova është Shqipëri. Kosova është trevë shqiptare, ashtu si Dukagjini, Tirana, Labëria, Çamëria etj. Vetëm kaq. Urime për sipërmarrjen dhe uroj që shumë më shumë ti shtohen listës së firmëtarëve.

Gjithë të mirat!

________________________________
Shqipni etnike, kurgjo tjetër!!!

shqiponja shqiptare
Guest

#17

2011-03-07 15:34

KURRE NUK DUHET TE LEJOME TE BEHEMI VASALE TE GREKUT
J.K
Guest

#18

2011-03-07 15:46

NESE NJIHNI NJEREZ QE I KANE BERE LIKE PETICIONIT I THONI JU LUTEM QE DUHET TE FIRMOSIN PERNDRYSHE LIKE-T NUK KANE VLERE :( :(
gerti kenga
Guest

#19 Ndal Padrejtesive...

2011-03-07 16:03

nuk jemi lolot e grekeve...
Elson
Guest

#20

2011-03-07 16:33

Duhet të ishte pak më e thjesht firma,ose rregjistrimi.
Sepse ka shum që duan të firmosin,por ndoshta nuk munden!
Guest
Guest

#21 Re:

2011-03-07 16:48

po te klikosh linkun jane 5 te dhena qe duhet te japesh, si mendon se mund te thjeshtezohet ???? cfare jane veshtiresite? ketu nuk ka nevoje as per regjistrim, e pate veshtire ti psh???

Elson
Guest

#22

2011-03-07 17:01

Jo un aspak,por ti pse nxehesh?
Dhe nuk ësht nevoja të përdorësh kaq shum pikpytje,dhe do ishte pak më e thjesht po të ishte në gjuhën Shqipe.
Sepse ka shum që nuk kuptojn fare anglisht.
Dhe nuk kërkova ta bënit më të thjesht,por thash "duheshe të ishte pak më e thjesht".
J.K.
Guest

#23

2011-03-07 17:03

Me vjen keq nuk u nxeha shpreha habine time, vetem kaq, sepse edhe une nuk pata veshtiresi prandaj :)
Fatjon Dashi
Guest

#24 STOP SHITJES SE SHQIPERISE

2011-03-07 17:15

DO TA PROVOME MENYREN "EUROPIANE E PERENDIMORE" PASTAJ KA EDHE MENYRA SHQIPTARE!!!
J.K.
Guest

#25 Re: STOP SHITJES SE SHQIPERISE

2011-03-07 17:17

#24: Fatjon Dashi - STOP SHITJES SE SHQIPERISE

hahahahahaha

me kenaqe por sduam dhune o fatjon se kjo e kesaj  here i bie te behet lufte prej verteti me pushke se ne ate pa pushke jemi tashme te deklaruar