Подкрепа за м-р "Св. Вмчк. Георги", Support St. George Monastery

Гост

#26

2013-01-03 12:29

Напълно подкрепям петицията! Манастирите са свети места, какви хотели и басейни до и край тях?!Безобразие! Преди няколко дни спряха започнали незаконни хотелски строежи край Несебър! Правителството да се намеси и тук да спре този хотелски строеж!

Guest

#27

2013-01-03 14:08

Администрацията обича да ги забърква такива каши. Нетърпими са дейностите, обект на инвестицията, пред монастирските порти. От друга страна ми е жал за хорицата, дето си влагат труда и средствата в такива злополучни обекти.
Лагерник

#28 Re: Re: Св. Георги да помага

2013-01-03 17:42

#21: вера - Re: Св. Георги да помага

Аз също съм бил на тези лагери. Разхождали сме се на това място, което сега е хотел. Нито селскостопански култури е имало, нито ограда. Минавахме си преспокойно, необезпокоявани от нищо. Аз живея в град Гоце Делчев, бил съм там и след започването на строежа, знам за кое място се говори. Сигурен съм, че като лагерник съм минавал от там без никаква пречка.

This post has been removed by the author of this petition (Show details)

2013-01-03 20:43



Guest

#30

2013-01-03 21:48

"...На входа на манастира ще бъдат изградени хотел, ресторант и басеин....". Това по най-отвратителен начин показва, че нищо старо не е забравено и нищо ново не е научено. Т. е. атеизмът отново се възвръща с мощта на просташки действия, опряни върху липсата на държавен ред, законност, правосъдие. "Дните са лукави" - предупреждава ни св. ав Павел (Еф. 5:16). Нека с тази петиция "безплодните дела на тъмнината" да бъдат погубени от светлината на деня и да пребъде славата Божия във вечни времена.
gost

#31

2013-01-03 23:01

Bog da pazi Bylgariq

Guest

#32

2013-01-03 23:58

Свети Героги да защити своя манастир не само от видимите врагове на православието, но и от невидимите, които могат да влязат вътре в манастира и да нанесят много по-големи - духовни вреди.
Християнка

#33 За подкрепа на манастира Св.Георги

2013-01-04 10:36

Всеки който има страх Господен ,ще разбере това..Свети Георги винаги ние помагал,незнам защо търсим земното,нашето отечество е горе.Господ да ние на помощ..
Нова Ловча

#34

2013-01-04 15:35

Следва т.нар. търг за язовира в Нова Ловча чрез друг сламен човек. Както е тръгнало, така да върви!

Guest

#35 защо сега?!

2013-01-04 18:53

Подкрепям петицията, но моля, обяснете, защо чак сега? Хотелът се строи от пролетта и това не е скрито от никого, нито се е пазило в тайна, че ще има ресторант и басейн - всички в града знаеха това. Хотелът е почти завършен, какво се очаква - да бъде разрушен и да бъдат върнати усвоените средства по проекта ли? Защо трябваше чак сега да се вдига такъв шум - скандал с кметската щерка - медиите само това и чакат, а у хората вече се пробуждат злобата, завистта и други лоши чувства към момичето, а и тези, които я познават, сигурно се смущават от всичко това. Дори и да е допуснала грешка (може би по незнание), не трябваше ли още в началото някой от заинтересованите лица да поговори с нея, да обясни, че това не бива да се прави, да разясни порядките на монашеския живот и т.н.? Можеше пък и да се намери някакъв компромисен вариант.

Guest

#36

2013-01-04 20:54

Никой няма право да взима от земите на манастир СВ.Георги-гр.Хаджидимово,но за всичко Господ ще се погрижи рано или късно.
Nevrokop

#37

2013-01-04 22:11

Otbih se v manastira pez m. mai minalata godina. Videh strieja pochi do pokriv. Ne pitah kakvo e tova. Pomislih che e chast ot manastirskia komplex. Predstavete si kak vo shte stane kogato zaraboti -0 chalga, sex, piani orgii. Kak e magla tazi dama kmetska dusheria da izmisli tova? Zashto ne e reagirano ovreme? Ako e, dlujnostnite liza koito ne sa vseli otnoshenie na vreme da budat uvolneni i dadeni na sud. Demagozite - Prevneliev, Zhacheva, Boiko Borizov, Tzevanov koito se pishat nabojni i prizipni da razporediat subariane nezabavno.
VHM

#38

2013-01-04 23:12

Подкрепяме петицията на манастира да НЕ СЕ СТРОИ хотел в близост до него!

Guest

#39 Re: Подкрепям петицията и справедливите искания на монашеското братство.

2013-01-05 11:31

гост

#40 Re: Re: Подкрепям петицията и справедливите искания на монашеското братство.

2013-01-05 17:51

#39: - Re: Подкрепям петицията и справедливите искания на монашеското братство.

ДНСК незабавно да стартира акция "Багер" за този незаконен и абсурден хотелски строеж!

Д-р Стефан Пройнов - зъболекар в София

#41

2013-01-06 10:28

Лакомията на хаджидимовските управници и техните приятелчета не се ограничава с манастирските земи, а иска да лапне и заграби със съшите тайни административни хватки целия Горен район: селата Нова Ловча, Гайтаниново, Тешово, Лъки... Легендата предава, че земята за манастира е дарена за български християнски манастир от турски бей, убеден в светостта на мястото, а сега българи християни го превземат за вулгарните си цели!
Иван Пройнов, студент по медицина в Медицинския университет в София

#42

2013-01-06 12:44

Учудвам се как никой не е построил хотел пред Онкологиите в София и Истанбул, нито чалготека в "Майчин дом". Глупаци!

This post has been removed by the author of this petition (Show details)

2013-01-06 14:16


This post has been removed by the author of this petition (Show details)

2013-01-06 15:27


This post has been removed by the author of this petition (Show details)

2013-01-06 23:22


Владо

#46

2013-01-08 18:53

Конфликт на интереси, няма две мнения!!!
Майя

#47

2013-01-12 16:20

Този манастир е наистина свято място, почитано и от християни, и от мюсюлмани. Имам прекрасни спомени и от дядо Натанаил, и от отец Никола, Бог да го прости, и от атмосферата на духовност по време на един детски лагер в манастира преди много години. Неповторимо място за пречистване на ума и сърцето и за общуване с Бог, с небесата. Няма по - грозна гледка от заведения за плътта до такова свято място. Нашият Господ Иисус Христос е изгонил търговците от храма с бич. Богът на любовта е показал омраза само към поклонниците на златния телец. Би трябвало и ние да бъдем като него, да постъпим по същия начин.
Хриси

#48

2013-01-14 01:23

Дано успеем да помогнем.
Tintyava

#49

2013-01-17 12:04

Admiratsii!!!
Tryabva da sahranyavame narodnite Svetini!
Neka vsichki se obedinim i spasim tazi svetinya
ot nashestvieto na komersializma, pechalbarstvoto i naglostta na nenasitnite!
nick

#50 Hadjidimovo

2013-01-19 02:32

Komentar e izlishen- dobra chuvaemost, uchastie, opravdano e!