Nagrada za humanost Irine Helge Breskvar


Guest

/ #3 Re:

2014-06-05 21:32

#2: -

Nažalost neznam tko je ovaj komentar napisao, ali ja ovu peticiju nisam ni napisala ni dok nije postavljena nisam ni znala za nju.
Išla sam i u novine i na TV i hvalila sve volontere ali nažalost varaždinski gradonačelnik je sve zasluge pripisao na Pume i Zakladu solidarnosti grada Varaždina,a ne na volontere, pa čak je i rečeno da mi nismo bili pravno lice i da se mi ne možemo ubrajati tu i da se čak ne možemo nazvati volonterima.
U novinama nisu ni željeli napisati demant na vijest koju su objavili a poslale su im Pume, a tekst za medije je išao totalno drugačije u dogovoru s Pumama, koji su bili ti koji su se priključili akciji a ne vodili ju.
Ni ja ne tražim ništa za sebe, a niti ću dobiti, dapače ja da sam htjela dobiti u mojoj obitelji je međunarodno visoko priznanje za spašavanje čjudi a ja ću Vama u mailu poslati foorward maila koji je išao dogovoru s Pumama koji sam sačuvala, pa da vidite cijelu prepisku.
Nažalost kao i do sada razočarana sam osobno u gradsko poglavarstvo koje je sve zasluge prepisalo kako sam rekla na sebe a ne na nas koji smo bili tamo, a na stranici koju sam osnovala piše sve pohvale i hvale volonterima koji su tamo bili dane i noći a prva 2 dana i bez hrane i bilo kakvog napitka.
Kako sam spomenula u obitelji imam priznanja za humanitarni rad a ovo je bila zahvala ljudi kojima sam pomogla.
Nažalost Pume su mi zabranile da govorim kome smo sve slali pomoć, a neznam ni čemu su to zabranili jer smo pomagali ljudima a ne narodima, pomagali smo onima kojima je pomoć trebala.
Neznam čemu se ne spominje da smo pomoć poslali Srbiji i to 1300kg i za bosnu oko 2500 kg.
Za demant koji nije objavljen u Varaždinskim vijestima obratite se njihovom direktoru koji nije objabio taj demant, a u Regionalnom tjedniku novinarkama u prvoj prostoriji (nažalost neznam imena) koje su same spomenule da su Pume poslale netočne, odnosno nepotpune mailove u kojima su "zaboravili" spomenuti neke informacije.
Iskreno neznam ćemu ovaj napad sad na mene, kada niste ni vidli mail koji je dogovoren za medije, a u kojima se uopće ne spominju Parkovi, au novinama se nekako čudnim načinom spominju da su dali pomoć.
U VTV se traže volonteri-znači spominjala sam ih-imate to u emisijama VTV-a, a i emisijama Radia Varaždin koji nas je redovno pratio a i bilo je u Dobro jutro Hrvatska za što isto moćete tražiti snimku.
U Večernjem listu od 22.svibnja se spominju stotinjak volontera koji su pomagali pa stvarno neznam kada nisam spomenula osobe koje su na bilo koji način pomogle. samo i dalje stojim iza  svoje tvrdnje da neke novine nisu željele ili smjele napisat istinu, odnosno da su sve zasluge prepisali Zakladi solidarnosti grada Varaždina i Gradskom poglavarstvu.
Ako slučajno nemate Večernji list kod sebe otiđite u Gradsku knjižnicu i strana 22 od tog datuma ili ako želite ja Vam ju skeniram: A sada idem iskopirati i objavu za medije koja je bila dogovorena a nikada nije izašla van jer nije smjela, a istu usporedite s regionalnim tjednicima