АПЕЛ - APEL


Guest

/ #4

2013-01-06 14:18

Odgovor jednoj osobi koja je izrazila zabrinutost zbog sudbine poštenog albanskog življa u slučaju podpisivanja ove peticije:
Da je ogromna većina albanskog naroda pošten ali jako siromašan narod koji je izmanipulisan od očeva globalizma da bi tamo Amerika izgradila najveću vojnu bazu u svetu, nema dileme. Tu se u mnogome slažem sa Vašim stavovima! Ja sam i mnogim albancima po njihovoj želji bio i tumač ovde u Nemačkoj kako ih nebi vratili nazad u "pakao"! Kod onih koji me lično poznaju uživam veliko poverenje i mogu reći da mi se nijedan pripadnik drugih nacija nije toliko verbalno zahvaljivao kao Albanskih. Ali treba imati na umu da su i Albanci izmedju sebe podeljeni na muslimanske, katoličke pa i pravoslavne veroispovesti uz dobru porciju ateista. Iz toga proizilazi da će i oni izmedju sebe se deliti kao što se delilo u Bosni odnosno Sarajevu gde je prije ovog nesrećnog rata živelo po jedna trećina srba,muslimana i katolika ali i jedna trećina mešanih bračnih parova -sad je Sarajevo etnički očišćen grad gde drugih sem muslimana tako reći i nema! Moje mišljenje je da Srbija mora izgraditi visok životni standard a to je moguće samo ako se otme iz ruku ucenjivačke EU odnosno Amerike da bi izgradila ultrabrzu željeznicu od Subotice do Niša gde bi Niš ili Subotica bili udaljenimanje sat vremena od Beograda-Zatim bi morala biti izgradjena infrastruktura ostali puteva kako se nebi bežalo više iz sela u gradove već bilo obratno, iz gradova bi se ljudi opredeljivali da žive u zelenilu kad im je grad brzim saobraćanim vezama na dohvat ruke. Uz ruski gasovod i dobre saobraćajnice došla bi Srbija do visokog životnog standarda pa bi se i Albanci dobro razmislili na plebiscitu dali bi živeli i bili državljani Srbije ili siromašne Albanije i Kosova! U to planu bi nam mogla pompći Rusija svojim tržištem za našu robu gde nam je već sad pružila mnoge privilegije koje naše vlade ne mogu da koriste jer ih Evropa ucenjuje! Ja sam siguran da je samo ono dugovečno što se silom ne nametne zato ni ovaj apel nije protiv nikoga pa niti albanaca već jedini način da pomognemo i sebi i njima ali ne ovima što su trgovali ljudskim organima!