Hands off culture and media in Hungary!

Contact the author of the petition

This discussion topic has been automatically created of petition Hands off culture and media in Hungary!.

Guest Csáki Judit
Guest

#101 Re: Re:

2010-12-19 02:31

#85: Végső Zoltán - Re:  

Zoli, akkor ebben nagyon nem értünk egyet. Én úgy gondolom, hogy 1. alá kell írni 2. minden lehető és lehetetlen formában mondani kell, hogy mit (nem) akarunk, akár van remény, akár nincs 3. meg kell győzni másokat, hogy a művészet és a sajtó szabadsága túlmutat önmagán. Ha mi nem állunk ki magunkért, akkor nem várhatjuk el, hogy más kiálljon értünk. Ezért tartom elég rossznak, hogy a művészek közül bizony még mindig kevesen...

Más: Cserhalmi marhaságokat mondott ebben a bizonyos interjúban. Nemcsak a médiáról, hanem minden egyébről is. Fogalma sem volt, miről beszél. Gáz.

 

Aimee Phelan-Deconinck
Guest

#102

2010-12-19 07:01

It is deeply troubling to see patterns of history, like the one being focused upon in this petition, repeating themselves. As a mother, first and foremost, I give my name in support of the Arts and Media in Hungary to remain free conduits of information and expression to the people of Hungary and the world over.
J.Lehel
Guest

#103 Re: Re: Re: marhaságokat mondott volna a Cserhalmi?

2010-12-19 08:09

#101: Guest Csáki Judit - Re: Re:  

miért mondott volna marhaságokat a Cserhalmi, kedves Judit? nem is arról volt ott szó, amiről mi itt aláírogatunk. a Cserhalmi kritákája teljesen jogos, és szerintem semmi köze a sajtó- és szólásszabadsághoz, vagy jeles politikusaink ámokfutásához. vagy maga tényleg azt gondolja, hogy a média meg a színházak azzal érdemlik ki a szabadságot, ha szépen színvonalasan dolgoznak, szakmailag, emberileg kifogástalan munkát végeznek? a meggondolatlan kritika, a marhaság mondás pedig csak a szabadság esélyeit csökkenti?

Anthony Phelan
Guest

#104 Unite!

2010-12-19 08:54

Unite!
Ágoston László
Guest

#105

2010-12-19 11:41

Sajnos nem beszélek angolul.
Agneta Arvidson
Guest

#106

2010-12-19 12:31

Let us not repeat the entertete Kunst campaign of the Nazis
Ghulam Rabbani
Guest

#107

2010-12-19 13:04

ok
Földesi Ádám
Guest

#108 Legyél ott

2010-12-19 13:22

Találkozunk december 20ikán, hétfőn a Szabadság téren!
Levente
Guest

#109 Ferrero

2010-12-19 15:04

„A demokrácia, amikor sikerül kiteljesítenie legitimitását,
olyan kormányzatot alakít ki, amely a legkevésbé fél, és a legkevésbé
van szüksége arra, hogy félelmet keltsen”.

This post has been removed by the author of this petition (Show details)

2010-12-19 17:05


This post has been removed by the author of this petition (Show details)

2010-12-19 17:08


Miklós Lendvai
Guest

#113

2010-12-19 22:42

A rendszerváltáskor nagyon biztam az uj politikai pártokban, az MDF-ben, az SZDSZ-ben, a fidesz fiatal politikusaiban. reméltem, hogy tényleg egy uj világ köszönt ránk, lerázva a ránktelepedő szövjet állemot, az elnyomó egypártrendszert. Egyes reményeink teljesedtek /többpártrendszer, szabad utazás, tanulás a világban, szólásszabadság stb függetlenség / Sajnos az eddigi kormányok teljesitésével nem voltam teljesen elégedett, de amit most a Fidesz / Orbán viktor / csinál, a legrosszabb elképzeléseimet is meghaladja!! Afüggetlen intézmények megszüntetése, a 9 évre szóló pártkatonák kinevezése, a magánnyugdijpénztárak kinyirása, az uj médiatörvény, az ellenfelek abszolut semmibevevése, a gazdagtok részére megvalósitott egykulcsos adórendszer, és még számtalan vérforraloó, aljas lépés sajnos a jobb magyar életbe vetett reményeinket abszolut módon megsemmisitették. Az a sok százezer megvezetett ember, akik a fidesz most megvalósitott programjáról semmit sem sejtettek, vajon mikor veszi észre, hogy csunyán átverték???
szász tamásné
Guest

#114

2010-12-20 08:22

Maximálisan Támogatom.! !
Giovanna Gilges
Guest

#115

2010-12-20 10:06

HANDS OFF CULTURE AND MEDIA IN HUNGARY!
Máté Szabó
Guest

#116 ...

2010-12-20 11:45

...
Veres Gábor Gergely
Guest

#117 "...már bocsánat, hogy a csapos közbeszól..."

2010-12-20 12:06

...de nem lehet szó nélkül hagyni ezt az ámokfutást, amit a kultúrában rendeznek olyan emberek, akik (állítólag) a mi érdekeinket képviselik. Évtizedek hosszú harcaival megszerzett szabadságjogokat akarnak megnyirbálni, mert úgy érzik: erre (is) van felhatalmazásuk.
Tisztelettel kérem, hogy az én nevemben NE tegyék. Tudomásom szerint az állam én vagyok - 10 millió honfitársammal egyetemben, tehát én finanszírozom a kultúrát (meg őket is). Hadd legyen szabad eldöntenem, hogy mire költöm a pénzem és majd - felnőtt, értelmes, magyar állampolgárként - szavazok azzal, hogy megveszem-e a színház, vagy mozijegyet, az újságot, kattintok-e valamelyik internetes hírre, hogy elolvassam, stb.
Tehát köszönöm, nem kérek a szemlélet-kiigazításból, főleg nem a saját pénzemen.
Schakal
Guest

#119 Re:

2010-12-20 17:26

#16: Andrássy Erzsébet -  

Droidnak nem kell, annak elég a bináris input (egyszerü és nem ráz, még fel is fogja), aztán attól fut a programja. Igaz?

De lehet ez már lehet kicsit kacifántos a szövegértelmezéshez? Minden diktatura elsö lépései közé tartozik a szabad véleménnyílvánítás és a kritikus vélemények eltiprása, gátolása. A Viktatúra sem jobb, mint a Maoizmus, csak ennek még az elején vagyunk és a XXI. századi középeurópai civilizált ember már felismeri, mikor seggbe akarják ...ni. Ismeri közelröl már a "síkosító" szagát, kapott belöle eleget, föleg Magyarországon. Aki meg a saját történelméböl nem tanult, azokból a rendszerekböl, amiket rákényszerítettek és amelyek alatt évtizedekig görnyedt, az vagy alapjáraton ostoba vagy alattomos haszonélvezöje. Ahogy elnézem ... tanult embernek tünsz ... hm ...


Guest

#120

2010-12-20 17:41

A kulcskérdés az, hogy ki készíti elő a következő évadot (A Nemzeti Színházról)- Halász államtitkár, parlament, most! Lehet ennél egyértelműbben nyilatkozni?

http://www.origo.hu/itthon/percrolpercre/20101220-tudositas-az-orszaggyules-uleserol.html#1

THE HUNGARIAN GOVERNMENT HAS OFFICIALLY ADMITTED THAT THEY WILL FIRE THE DIRECTOR OF THE HUNGARIAN NATIONAL THEATRE FOR LENDING THE BUILDING TO A ROMANIAN CULTURE PROGRAMME ON THE DAY OF THE ROMANIAM NATIONAL HOLIDAY.
Przemysław Pawlicki
Guest

#121

2010-12-20 19:47

it is bad everywhere on the earth when politics want decided to control an art,
i always say NO for those situations,
be with u hungarian artists
orsi
Guest

#122 Fotók a szavazásról

2010-12-21 11:25

Guest
Guest

#123 Re: Basic Freedoms

2010-12-21 12:00

#1: Katie Vida - Basic Freedoms 

The problem is, that "They" elected a "maniac" to the post of the Prime Minister - now they will have the consequences... There is nothing that can be done. Democracy is dad in Hungary. I am really happy not to have  to live there!


Guest

#125

2010-12-21 13:53

Ilyet mikor látunk a művészek részéről?Az ő bőrükre is megy a játék ugyanis. Az elszigetelt partizánakciók viszont nem érnek semmit, közös fellépés kell!

http://www.origo.hu/itthon/20101221-kirughatjak-a-kozradiobol-a-mediatorveny-ellen-tiltakozo-ujsagirokat.html