Nagrada za humanost Irine Helge Breskvar

Quoted post


Guest

#2

2014-06-05 19:26

poštovana gospođo Irina ,a gdje smo MI svi volonteri u toj vašoj priči i hvali koji smo svoje obitelji i svoje vrijeme ostavili sastrane i nesebično pristupili kad je trebalo ,a sad se samo vas hvali i uzdiže a o nama koji smo pet dana u istom tom Turistu bili od 8 ujutro do 8 sati navečer i pakirali i otpremali robu tamo kamo je bilo potrebno. Žalosno da ste zaboravili ne te mlade ,te studente ,te pripadnike vojne postrojbe PUMA te nas ostale volontere. moglo bi vas biti sram ,a ne tražiti neke nagrade i ustupanja. Lijep pozdrav i uživajte. HVALA ŠTO STE NAS SJETILI.

Replies


Guest

#3 Re:

2014-06-05 21:32:09

#2: -

Nažalost neznam tko je ovaj komentar napisao, ali ja ovu peticiju nisam ni napisala ni dok nije postavljena nisam ni znala za nju.
Išla sam i u novine i na TV i hvalila sve volontere ali nažalost varaždinski gradonačelnik je sve zasluge pripisao na Pume i Zakladu solidarnosti grada Varaždina,a ne na volontere, pa čak je i rečeno da mi nismo bili pravno lice i da se mi ne možemo ubrajati tu i da se čak ne možemo nazvati volonterima.
U novinama nisu ni željeli napisati demant na vijest koju su objavili a poslale su im Pume, a tekst za medije je išao totalno drugačije u dogovoru s Pumama, koji su bili ti koji su se priključili akciji a ne vodili ju.
Ni ja ne tražim ništa za sebe, a niti ću dobiti, dapače ja da sam htjela dobiti u mojoj obitelji je međunarodno visoko priznanje za spašavanje čjudi a ja ću Vama u mailu poslati foorward maila koji je išao dogovoru s Pumama koji sam sačuvala, pa da vidite cijelu prepisku.
Nažalost kao i do sada razočarana sam osobno u gradsko poglavarstvo koje je sve zasluge prepisalo kako sam rekla na sebe a ne na nas koji smo bili tamo, a na stranici koju sam osnovala piše sve pohvale i hvale volonterima koji su tamo bili dane i noći a prva 2 dana i bez hrane i bilo kakvog napitka.
Kako sam spomenula u obitelji imam priznanja za humanitarni rad a ovo je bila zahvala ljudi kojima sam pomogla.
Nažalost Pume su mi zabranile da govorim kome smo sve slali pomoć, a neznam ni čemu su to zabranili jer smo pomagali ljudima a ne narodima, pomagali smo onima kojima je pomoć trebala.
Neznam čemu se ne spominje da smo pomoć poslali Srbiji i to 1300kg i za bosnu oko 2500 kg.
Za demant koji nije objavljen u Varaždinskim vijestima obratite se njihovom direktoru koji nije objabio taj demant, a u Regionalnom tjedniku novinarkama u prvoj prostoriji (nažalost neznam imena) koje su same spomenule da su Pume poslale netočne, odnosno nepotpune mailove u kojima su "zaboravili" spomenuti neke informacije.
Iskreno neznam ćemu ovaj napad sad na mene, kada niste ni vidli mail koji je dogovoren za medije, a u kojima se uopće ne spominju Parkovi, au novinama se nekako čudnim načinom spominju da su dali pomoć.
U VTV se traže volonteri-znači spominjala sam ih-imate to u emisijama VTV-a, a i emisijama Radia Varaždin koji nas je redovno pratio a i bilo je u Dobro jutro Hrvatska za što isto moćete tražiti snimku.
U Večernjem listu od 22.svibnja se spominju stotinjak volontera koji su pomagali pa stvarno neznam kada nisam spomenula osobe koje su na bilo koji način pomogle. samo i dalje stojim iza  svoje tvrdnje da neke novine nisu željele ili smjele napisat istinu, odnosno da su sve zasluge prepisali Zakladi solidarnosti grada Varaždina i Gradskom poglavarstvu.
Ako slučajno nemate Večernji list kod sebe otiđite u Gradsku knjižnicu i strana 22 od tog datuma ili ako želite ja Vam ju skeniram: A sada idem iskopirati i objavu za medije koja je bila dogovorena a nikada nije izašla van jer nije smjela, a istu usporedite s regionalnim tjednicima

 


Guest

#6 Re:

2014-06-06 20:31:41

#2: - Postovani, Irina Helga Breskvar nije ni znala da ce biti postavljena ova peticija . Izvinjavamo se ako smo nekoga na ovaj nacin povredili,zaista ljudi su zahvalni svima koji su ucestvovali u pomoci. Inicijativa da se ova peticija pokrene bila je vec one grozne dve noci kada je Irina ucestvovala u spasavanju preko 50 ljudi ugrozenih poplavama. Kao jedna od tih, zaista sam imala potrebu da joj se licno ja zahvalim bar na neki nacin,kao i sve ostale osobe koje su potpisnici ove peticije. Veliko hvala svima!